SM SYSTÉM


Cvičenie sa skladá zo zostavy cvikov podľa MUDr. Richarda Smíška, ktoré pomáhajú správne aktivovať svalové reťazce ,a tým umožňujú preťahovať chrbát smerom nahor, čo zaistí ´´platničkám´´ medzi stavcami dostatočný priestor na regeneráciu a následnú liečbu.

Na základe zlých návykov (sedavé zamestnanie, práca za počítačom, dvíhanie ťažkých bremien a iné..) máme niektoré svalové reťazce ochabnuté a zároveň veľmi preťažované vertikálne svalové reťazce, ktoré spôsobujú stláčanie stavcov k sebe a medzistavcové platničky sú namáhané.Čo je SM systém ?

Metóda "SM systém" sa opiera o 30 rokov postupného vývoja a klinických skúseností s týmto cvičením u pacientov s bolesťami chrbtice v driekovej, hrudnej a krčnej oblasti, u pacientov s akútnym vysunutím platničky a pri skoliózach. Cvičenie sa taktiež využíva aktívne u športovcov, ktorí potrebujú zvýšiť aktivitu a stabilizáciu tela.


Zdravý chrbát za pár minút denne

15 minút denne za Vás nikto cvičiť nebude. Počas krátkej doby cvičenia s SM systémom urobíte regeneračný, naťahovací a zároveň posilňovací zdravotný program pre Vaše telo. Vďaka jednoduchosti a nenáročnosti, je možné cvičenie prevádzať doma, na záhrade, pri vode, v práci - jednoducho VŠADE . Stačí si len kúpiť elastické lano, naučiť sa jednotlivé cviky a môžete cvičiť.

Kto môže cvičiť?

Cvičenie je vhodné pre akúkoľvek vekovú skupinu od 5 do 100 rokov - deti, ženy, muži, seniori, tehotné ženy, vrcholoví a nevrcholoví športovci. SM systém je vhodný nielen ako rehabilitačný, ale aj ako preventívny program pre ľudí, ktorí chcú poruchám chrbtice predchádzať.